Przegląd artystyczny
Dość regularnie pokazuję na Instagramie swoje prace, natomiast na blogu robię to czasem zbiorczo, z pewnym poślizgiem, czyli tak jak dzisiaj.
Rysuję zarówno małe formy, jak i duże formaty. Jakiś czas temu, pod wpływem książki "Dlaczego pływamy" Tsui Bonnie, powstała praca "Wpław". Szczerze przyznaję, że wyjątkowo źle mi się rysowało. Czym bardziej starałam się poprawić, dodać coś nowego, tym gorzej ją odbierałam. Ostatecznie nie została poddana utylizacji, a nawet publicznie ją pokazuję. Na zdjęciach poniżej fragmenty i całość.
Pośród prac pojawił się również "neurokot", a może neurotyczny kot? Połączenie Zentangle i neurografiki, ze srebrnymi akcentami, których na zdjęciu za bardzo nie widać. Do tego odrobina niebieskiego koloru, czyli kot nie tylko neuro, ale i niebieski.
Kolejna praca, którą można określić jako drzewo życia, zapewniła mi zajęcie na długie godziny, głównie przez rysowanie listków. Na szczęście cierpliwości mi nie brakuje. Do rysowania, bo są sytuacje kiedy jej bardzo, bardzo brakuje.
Kolejny rysunek to "zentanglowa" sowa, zdecydowanie inna niż wcześniejsze, te na zakładkach do książek.
Poza większymi rysunkami zawsze trafiają się małe, jak na przykład kartki okolicznościowe, czy niewielkie tangle. Te ostatnie bywają czasem rysowane do czytanych książek. Jako przykład niech posłuży mini rysunek w stylu Zentangle, do książki "Zaburzony umysł. Co nietypowe mózgi mówią o nas samych" autor Kandell Eric. Swoją drogą interesująca pozycja, a szczególnie część dotycząca naszej kreatywności i twórczości artystycznej.
Do miłego, Deni
Drzewo życia podoba mi się najbardziej, jest przepiękne!
OdpowiedzUsuńDziękuję za miłe slowa. 🙂
UsuńNeurokot jest boski!!! I sowa też bardzo fajna :)
OdpowiedzUsuńDziękuję 🙂
UsuńTen neurokot jest absolutnie genialny:D Nie jestem w stanie sobie nawet wyobrazić pokładów cierpliwości jakie musisz mieć, by wykonać tak staranne rysunki.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)
Dziękuję🙂 a takiej cierpliwości czasem uczy życie. Oczywiście pod warunkiem, że uczeń chętny. 😉
Usuń